Kontakta oss

För elever och vårdnadshavare finns aktuell information på intranätet Schoolsoft (sms.schoolsoft.se/kvarnhjulet).

OBS! Sjukanmälan sker via Schoolsoft innan klockan 8.

Expedition

Kontakt: 031-301 48 57

E-post: kontakt@kvarnhjulet.se

Montessoriskolan Kvarnhjulet
Terrakottagatan 3A
431 42 MÖLNDAL

Kontaktuppgifter

Rektor Erik Svensson, ansvarig för åk 4–9
0763-09 79 46, erik@kvarnhjulet.se

Biträdande rektor Ulrika Ohlsson, ansvarig för F–3, fritids- och förskoleverksamhet
0703-81 25 16, ulrika@kvarnhjulet.se

Administratör Maria Nordqvist
031-301 48 57, maria.nordqvist@kvarnhjulet.se

Specialpedagog Karin Einvall
0760-13 97 91, karine@kvarnhjulet.se

Skolsköterska Sandra Lilja
sandra@kvarnhjulet.se

Kurator Maja Söderström
kurator@kvarnhjulet.se

Vaktmästare Jörgen Skarstig
jorgen@kvarnhjulet.se

Förskolans avdelningar

Norrgården
0763-18 75 60

Ängsgården
0763-18 75 54

Sörgården
0763-18 63 73

Fritids

Hajen
031-301 48 60, 0737-87 37 54

Bubblan
031-301 48 58, 0761-99 51 34

Efter2klubben
0738-91 50 17

Övriga kontaktuppgifter

Föreningens styrelse
styrelse@kvarnhjulet.se

Synpunkter till skolans ledning
synpunkter@kvarnhjulet.se